U organizaciji Učeničkog parlamenta JU Srednje stručne škole organizovan je prigodan program kojim su učenici- članovi parlamenta željeli da pošalju najljepše želje i čestitke svojim vršnjacima i nastavnicima povodom Nove godine.
Pripremljen je skroman ali interesantan program koji je obuhvatio nekoliko različitih aktivnosti. Nastavnici, članovi UP i prisutni učenici u amfiteatru škole na početku su imali priliku da čuju literarni rad učenice 4-5 odjeljenja (Špeditersko-agencijski I carinski tehničar) Žakline Pecović na temu: ,,Moji snovi, moja stvarnost”. Učenica je osvojila treće mjesto na nagradnom literarnom konkursu u organizaciji Crvenog krsta.
Učenici 1-6 odjeljenja (Farmaceutski tehničar) Damjan Ranitović, Hana i Lejla Perazić su kroz igrokaz ,,SAMO DANAS “ (možete pogledati na linku) , uputili niz motivacionih poruka o ŽIVOTU, mogućnostima i potencijalu koji mladi ljudi nose u sebi…ukoliko današnjicu shvate, vrijednost i neponovljivost svakog dana , postavljajući jasne ciljeve u čije ostvarenje treba odmah i sada da krenu.
Milica Popović (3-4) napisala je i recitovala pjesmu NOVA GODINA (možete pogledati na linku).
Nikolina, Sandra, Bojan, Iva , Selma i Anabela su na sebi svojstven način govorili o motivaciji za učenje, učenju kroz igru i mogućnostima koje im ono pruža da mijenjaju svijet oko sebe. Njihova osnovna poruka vršnjacima je:
,,Osvrnite se na dan na čijem kraju ste se osjećali izuzetno zadovoljni. To nije dan kada ste se izležavali i niste radili ništa; to je dan kada ste imali mnogo stvari da uradite i sve ste završili”.
Programu je prethodilo kićenje jelke u holu škole. Učenici su iznijeli neke zanimljivosti o ovom, u početku paganskom običaju iz Starog Rima, koji je prvo počeo u Njemačkoj u 16.vijeku. Tada se jelka najčešće ukrašavala crvenim jabukama. U našim krajevima ukrašavanje jelke postalo je popularno tek u drugoj polovini 19.vijeku širenjem germanskog uticaja.
Parlamentarci , našu školsku jelku, nisu kao nekada ukrašavali voćkama ( jabuke, šljive, kruške), ali su pripremili razne detalje od papira, pravili ukrase, navukli osmijeh, pustili mašti na volju i uživali u kićenju. Ono što je najbitnije jeste da je ovaj ritual kićenja uspio da ih zbliži i okupi na jednom mjestu.